Nemški umetnik Gustav Bauernfeind je svetopisemski kraj naslikal v 19. stoletju
Oljska gora v Jeruzalemu je kraj izrednega svetopisemskega pomena. Posebej pomenljiva pa je bila tudi za pokojnega britanskega princa Filipa, ki zdaj počiva v kapeli sv. Jurija v Windsorskem gradu. Krajši čas so tam hranili tudi posmrtne ostanke njegove matere. Pozneje so jih premestili na Oljsko goro v Jeruzalemu.
To je precej neobičajno. Malo kristjanov je bilo deležnih časti pokopa na Oljski gori. Mati vojvode Edinburškega, princesa Alice, je bila v številnih ozirih tako zanimiva kot njen sin.
Odrasla je v anglikanski veri, pozneje je prestopila v grško pravoslavje. Princ Filip je storil ravno obratno in ne zdi se verjetno, da bi bil pokopan kjer koli drugje kot ob kraljici Elizabeti.
Ne vemo, kakšna je bila Oljska gora v Jezusovem času; verjetno je bila veliko bolj porasla z oljkami kot danes. Lahko pa si dobro predstavljamo, kakšna je bila v 19. stoletju, zahvaljujoč nemškemu umetniku, ki je živel v Jeruzalemu.
Ko je Gustav Bauernfeind naslikal ta prizor krščanskih romarjev, je bilo na njej vsaj še nekaj oljk. Danes jih skorajda ni več.
Podprite Aleteio!
Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.