"Nekoč sem plesala ob drogu in vsi so me obravnavali kot prostitutko. Jezus mi je pomagal spoznati, da moje telo ni smet," pravi Anna Nobili, nekdanja striptizeta, danes redovnica
Ana Nobili je svojo mladost preživela kot striptizeta in plesalka v nočnih klubih. Danes je redovnica in promotorka zrele, čiste ljubezni. Pripoveduje nam, kako je pristala v milanskih nočnih klubih in kaj se je zgodilo, da je pustila svoje nočno življenje ter oblekla habit.
Zakaj se lepa in mlada punca odloči za delo v nočnem klubu? Razlogi so lahko različni. Jaz sem preprosto želela biti srečna. Ko sem bila stara trinajst let, so se starši ločili. Oče je pogosto pretepal mamo. Ranil jo je z besedami in udarci. Izživljal se je nad nami.
Mojega očeta nihče ni naučil ljubezni, zato je tudi ni mogel dati svojim otrokom, svoji družini. Ko sem odraščala, se je vse bolj poznalo tudi pomanjkanje očetove ljubezni. Ta čustvena praznina se ni z ničemer napolnjevala. Bila sem strašno sramežljiva. Nisem rada govorila, saj sem jecljala vsakič, ko sem odprla usta.
Če vas danes gledamo na odru, to kar težko verjamemo, a se gotovo veliko mladih danes srečuje s podobnim trpljenjem, kot ste se vi v otroštvu. Takrat sem mislila, da sem nihče. Da nisem nič vredna. Tudi v šoli me niso marali. Vrstniki so mi dali vedeti, da nisem nič vredna. Spoznala sem, da se moram vesti tako kot drugi, če hočem biti sprejeta.
Mamo sem prisilila, da mi je kupovala drage in modne obleke. Začela sem se ličiti in se spogledljivo obnašati, saj sem menila, da bom tako dobila vrstnice na svojo stran. Tudi to ni pomagalo. Začele so mi zavidati. Zanje sem bila preveč lepa. Postala sem nevarnost za njihove zveze. Spet sem ostala sama.
Prijateljice so bile ljubosumne, kako pa so se odzvali fantje? Imela sem fanta, ki me je rade volje izkoristil za noč, podnevi pa sem bila zanj nepomembna. Ponoči sva bila skupaj, a čez dan sem bila osamljena. Ko sem začenjala razumeti, da me ne ljubi, temveč samo izkorišča, sem podivjala. Nehala sem funkcionirati čez dan in svoje življenje usmerila na noč.
Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.