Njegovo življenje je opisano v več knjigah. V svoji avtobiografiji Bojevnik upanja: življenjepis upornika piše, kako je leta 1989 stal na smetišču in se odločil, da je treba nekaj storiti za tamkajšnje reveže. S svojo karizmo in neuklonljivo voljo se je začel boriti za nemočne, da bi jih usmeril na pot dostojanstva in upanja. Nastalo je združenje Akamasoa (Dobri prijatelji), ki se je usidralo na temeljih srčnosti, vere in krščanskih vrednot.
Preberite še:
Film o Petru Opeki kot “čudovit zgled pomoči revnim”
Njegove zapise beremo tudi v knjigi Dnevnik spopada: misijonar na Madagaskarju. V tej knjigi opiše mesec dni življenja in boja z revščino v vseh pogledih. Navdihujoče branje, ki odstira zakulisje ene najrevnejših držav na svetu, kjer oblastnikom ni mar za bedo svojih državljanov.
Njegove misli so zbrane tudi v knjigah Izključenost in solidarnost, Spodbudne besede, Pedro Opeka v službi revnih na Madagaskarju, Mesto upanja Petra Opeke ter Akamasoa – otroške sanje. Vse knjige so izšle pri Celjski Mohorjevi družbi.
Preberite še:
12 modrih misli Petra Opeke: “Vera ni znanje, vera je življenje”
V svoji zadnji knjigi Uprite se! pa nas spodbuja, da se upremo (najprej lastni sebičnosti in brezbrižnosti) in se zavzamemo za vrednote, ki svet spreminjajo v boljši kraj za vse ljudi. V njej nam ponuja 10 življenjskih nasvetov, ki nam bodo vsem pomagali, da bomo lahko bolj ljubili revne. Kateri so, preberite v fotogaleriji!
Preberite še:
Po prostovoljski izkušnji: “Madagaskar ukrade srce”
Preberite še:
Kako je Stalinova hčerka postala katoličanka
Preberite še:
Kako se lahko že pred prvim delovnim dnem pripravim na novo službo