Sivo, mračno, temno. To se besede, ki opisujejo vreme, ki prihaja, a je hkrati prav takšnih barv lahko tudi vaše razpoloženje.
Zlata in barvita jesen se lahko hitro spremeni v deževno in sivo. Takrat lahko to spremembo vremena občutimo tudi na lastni koži, saj vse to vpliva na naše razpoloženje.
Kako se lahko izognemo tej jesenski depresiji?
1. Ne pozabite, vedno bi bilo lahko še huje
Da boste zares verjeli v to izjavo, lahko naredite preizkus. Če se vam zdi vaše življenje kaotično, povabite na primer brata ali sestro z družino, da pridejo k vam za nekaj dni na obisk. Ko bodo odšli, boste še kako hvaležni za življenje, ki ga imate, pa tudi nenadoma se vam bo zdelo, da je v hiši veliko več prostora. 🙂
Preberite še:
Ste depresivni? Molite to močno molitev proti potrtosti
2. Učite se od drugih
Pregledujete družabna omrežja in zavidate drugim, kako so lepi in srečni na fotografijah, ki jih objavljajo? Najprej morate nujno dojeti, da so vse te fotografije lahko zelo zavajajoče.
Vedno pa nas lahko življenje nekoga drugega tudi navdihuje. Mogoče se lahko od drugih kaj naučimo. Poznate na primer mamo, ki ima tri otroke ali več, pa ji uspe postoriti vse po hiši, skuhati kosilo in se še redno udeležiti rekreacije? Včasih so rešitve povsem na dlani in preproste. Razmislite o tem, da bi si na primer vsako jutro vzeli pol ure za meditacijo s Svetim pismom. Prav tako včasih pozabljamo nase. Vzemite si čas za oddih in si vsaj nekajkrat na leto privoščite masažo ali kakšno drugo razvajanje.
Preberite še:
8 simptomov depresije: bodite pozorni nase in na svoje bližnje
Preberite še:
Bila je ujetnica časa, rak pa jo je naučil, kako reči ne
3. Pojdite k zdravniku
Morda se vam zdi to pretirano, ampak naše telo in duh sta neposredno povezana in imata vpliv drug na drugega.
Tako je lahko razlog za naše slabo počutje, morda gre za pomanjkanje vitamina D, kar lahko zdravnik preveri s preprostim krvnim testom. Drugi razlog pa je lahko povezan s sezonsko depresijo. To je vrsta depresije, ki nastopi približno ob enakem času. S to motnjo se sreča od štiri do šest odstotkov ljudi.
4. Obiščite bolne
To, da si vzamete čas za tiste, ki trpijo, je v prvi vrsti delo milosti in dobro delo. Nekomu lahko vaš obisk pomeni ogromno.
Ko boste naredili dobro delo, se boste tudi vi dobro počutili. To, da smo v stiku z nekom, ki je veliko na slabšem kot mi, pa bo pri nas izzvalo tudi hvaležnost za to, kar imamo.
Preberite še:
Odločitve, ki jih mora vsaka ženska sprejeti do 35. leta
5. Samo pridite
Pozanimajte se, ali so v vaši okolici organizirana kakšna zanimiva predavanja, srečanja, okrogle mize … Zagotovo so in večinoma so brezplačne. Vse, kar morate narediti, je, da se udeležite. Spoznali boste nove ljudi, dobili nove informacije, nova znanja …