“Možakarji”, več kot sto jih je bilo, pri sv. Jožefu so poslušali, tuhtali in razpravljali o kakovosti in količini svojih vezi ter odnosov z nasprotnim spolom, ožjo in širšo družino, Bogom ter o vlogi moških v družini in družbi na sploh. Srečanje je preveval duh citata: “Tukaj sem, pošlji mene.”
Fotografije z maše in pričevanj – kliknite desno zgoraj na prvo fotografijo:
O poslu in zaščitniškosti
Ob maši, ki jo je daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore, in delavnicah je bil del programa tudi nagovor jezuita p. Vilija Lovšeta, ki se veliko ukvarja z moško duhovnostjo. V svojem duhovito-pomenljivem slogu je na primer dejal: “Moškemu mora nujno propasti posel, da postane sočuten, ustvarjalen, usmiljen, človeški in da zna sodelovati.” Beseda je seveda nanesla tudi na odnos mama-sin in (pre)veliko mero zaščitniškosti v njem.
Preberite še:
Vidiki zakonske (ne)zvestobe, na katere morda še niste pomislili
Preberite še:
“Manjka nam moških, ki ne bi bili cunja, ampak bi cunjo znali uporabljati”
Preberite še:
Se recept za dober zakon skriva v ženini podrejenosti možu?
Preberite še:
“Vedno sem sanjala natanko o tem, kar imam zdaj”
“Kdo gre s tabo k zobozdravniku pri 17, 18 letih? Mama. Greš na zmenek z dekletom. Kdo gre s tabo? Mama. Je to moški? Kje pa je ostal oče,” je p. Vili vprašal hahljajoče se občinstvo. “Pri svoji mami,” se je glasil eden od bolj izvirnih odgovorov. Gre seveda za karikiranje, a v njem se skriva marsikatero zrno resnice. O vlogi in duhovnosti moških smo precej pisali tudi na aleteia.si. Predvsem v intervjujih s p. Vilijemin Alešem Čerinom.
Na prvem vseslovenskem srečanju moških sem predaval o invaziji feminizma in obabljenih moških. pic.twitter.com/36TtFoPicE
— Tino Mamić (@TinoMamic) April 14, 2018
Oče in Oče
Svoje poglede na družino je delil tudi dr. Janez Rifel, zdravnik družinske medicine, ki je poročen 15 let in je oče šestih otrok.
Preberite še:
V Berlin se je odpravil kar s skuterjem
Preberite še:
Oče ga je tepel in mu 14-krat prebil glavo, a Ciril je zmogel vse odpustiti
Preberite še:
Bila je ujetnica časa, rak pa jo je naučil, kako reči ne
Preberite še:
“Vedno sem sanjala natanko o tem, kar imam zdaj”