Aleteia logoAleteia logoAleteia
Sob, 21. decembra |
Aleteia logo
Zanjo
separateurCreated with Sketch.

Skrajni čas: modna industrija se je začela približevati resničnim ženskam

insta.png

@victoriassecret | Instagram

Tina Martinec Selan - objavljeno 18/08/21

Dojilni nedrčki namesto Viktorijinih angelčkov

Vse več blagovnih znamk in proizvajalcev ženskih oblačil se zaveda, da so resnične ženske vse kaj drugega kot suhljati fotomodeli, ki nam jih je desetletja prodajala modna industrija.

Tako so številne modne znamke začele izdelovati oblačila večjih konfekcijskih številk in jih tudi prikazujejo na svojih spletnih straneh na oblinastih manekenkah (npr. Mango, H&M itd.). V to smer se je premaknila tudi ameriška znamka spodnjega perila Victoria’s secret.

Ženske z merami, ki ne obstajajo

Marketing pa tudi izdelki znamke so bili vedno usmerjeni v prodajanje zgodbe o suhljatem fotomodelu s trebušnimi mišicami, ki bi jih zavidali še moški.

Prav v zadnjem letu pa se je znamka odločila za temeljito prevetritev svoje prodajne strategije, saj so uvideli, da jim zastarela definicija pojma “seksi” niti slučajno ne služi več.

Viktorijini angelčki, kot so poimenovali cvet najbolj zaželenih manekenk na svetu, ki so bile ambasadorke te znamke (npr. Heidi Klum, Gisele Bündchen, Miranda Kerr, Adriana Lima itd.), so se sprehajali po modni brvi v njihovem spodnjem perilu in z velikanskimi perutmi na hrbtu.

Morda so se zdeli privlačni moškim (pa še to ne vsem), še zdaleč pa se z njimi niso mogle poistovetiti ženske.

Le katera med nami se ponaša z 1,85 metra višine, 55 kilogrami in košarico D, ob tem pa ima noge dolge več kot en meter? Ne prav veliko. A perilo nosimo in potrebujemo tudi vse preostale.

To so spoznali tudi pri Victoria’s secret, kjer po novem zaposlujejo bistveno več žensk, med njihove modele za kopalke in perilo pa so uvrstili ženske s precej bolj realističnimi postavami.

View this post on Instagram

A post shared by Victoria’s Secret (@victoriassecret)

Realistične postave in nič več obdelanih fotografij

Med njimi je tudi Jill Kortleve, nizozemska manekenka, ki je sicer še vedno zelo postavna, a ima malce trebuščka, pa tudi nekaj strij in celulita – vsekakor nekaj, s čimer se zlahka poistoveti prav vsaka izmed nas.

Poleg nje so novi modeli znamke številne “plus size” manekenke različnih ras, športnice in druge ženske različnih profesionalnih profilov.

Prav tako so izključili prej omenjene seksistične modne revije, namesto njih pa so se lotili reklamnih kampanj za nosečnice, doječe mame in tako dalje.

Perilo, športno perilo in kopalke bodo ponujali tudi v velikih konfekcijskih številkah, s kroji pa se bodo približali potrebam realnih žensk v realnem življenju, ne le moškim fantazijam. Prav tako so opustili retuširanje ter pretirano obdelavo fotografij. Novi način razmišljanja ter novi marketing ima na socialnih omrežjih že veliko navdušenk.

Zagotovo je prav, da se žensko telo slavi tako, kakršno je, namesto da same sebi in našim hčerkam z nerealističnimi predstavami skušamo dopovedovati, da smo neustrezne in nelepe. In skrajni čas je, da se temu pridruži tudi modna industrija.

Povzeto po prispevku, ki je bil objavljen na portalu The New York Times.

Tags:
moda
Podprite Aleteio!

Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.

Hvala že vnaprej!

Urška Leskovšek,
urednica Aleteie Slovenija

Top 10
Več
E-novice
Prejmi Aleteio v svoj e-nabiralnik. Naroči se na Aleteijine e-novice.