Stres je del življenja, toda zdi se, da danes ta delež nesorazmerno raste. K temu nedvomno spada povezljivost – v dobi mobilnih telefonov ni veliko možnosti, da bi službeno delo ostalo tam, kjer bi moralo: na delovnem mestu. Del težave pa je zagotovo tudi v tem, da se ljudje vse preveč osredotočamo na stres. Posebej na negativne učinke, ki jih ima na naše zdravje.
“Stres te bo spravil v grob,” je trditev, ki jo sprejemamo kot evangeljsko resnico, zato nas neskončni predlogi za premagovanje stresa čakajo na vsakem vogalu, začenši z oglasi na našem profilu na Facebooku. Kaj pa, če nas stres v resnici ne bo spravil v grob? Kaj pa, če stres pravzaprav sploh ne vpliva na naše zdravje, razen če mu to sami dopustimo?
Raziskava v Združenih državah Amerike je leta 2012 pokazala, da zelo stresno življenje ni povezano z zgodnjo smrtjo. Če pa živimo zelo stresno in verjamemo, da to vpliva na naše zdravje, se možnost za prezgodnjo smrt poveča za 43 odstotkov. Kako bo stres vplival na naše zdravje, je torej odvisno od nas samih.
Duh in telo sta s stresom neločljivo povezana. Na stres lahko gledamo kot na nekaj, kar povzroča razdejanje v našem telesu (kar se seveda lahko zgodi), ali pa kot na nekaj, kar nam bo dalo moči in nas napolnilo z energijo v času preizkušenj.
Želimo si, da bi bila Aleteia vsakomur prosto dostopna. Ne zahtevamo registracije oziroma prijave. Trudimo se omejevati oglase, da ne bi bili preveč moteči, in, kolikor je mogoče, omejujemo stroške.
Vaši velikodušni darovi v podporo Aleteii bodo omogočili, da bodo desettisoči še naprej lahko brezplačno uživali v Aleteijinih vsebinah, ki ljudem lepšajo življenje, izobražujejo, spodbujajo in širijo dobro.
Aleteia želi služiti svojim bralcem in jim nuditi to, kar jih bogati. Da bi to lahko čim boljše počeli tudi v prihodnje, vas prosimo za finančno podporo.